Ohjelma

Ke, 17.10.2018

  • 19:00 Rukousilta ja ehtoollinen
    Pekka Havupalo, Arto Kemlin ja Thai-aktion tiimi

To, 18.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 19:00 Laulamme yhdessä, soittokunta säestää (alasali)

Pe, 19.10.2018

  • 18:00 ICEJ -tilaisuus
    Pastori Daniel Yahav Tiberiaksesta
    Musiikki: Juha ja Albena Lehtiö

La, 20.10.2018

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 21.10.2018

  • 10:00 Sadonkorjuumyyjäiset ja kahvio klo 10 - 14
  • 11:00 Jumalanpalvelus, LähetysSUN-juttu lapsille
    Terttu Viinikkala, Virpi Ouattara
    Laulamme yhdessä (HL), Päivi Lautamäki ja Säde Salo
    Rahalahja lähetystyölle
  • 15:00 Därvazeje aseman
  • 16:00 Runosmäen kohtaamispaikka
    Runosmäen nuorisotalo

Ma, 22.10.2018

  • Seurakuntamme lapsityöntekijöitä mukana Kaakkois-Aasian lähettipäivillä Thaimaassa (22. - 26.10.)
    Muista lastentoimintaa rukouksin!

Ti, 23.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Ke, 24.10.2018

  • 19:00 Rukousilta
    Mikko ja Anke Savolainen
    Musiikki: Focus Houseband

To, 25.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 10:00 Seniorien vierailu Salon Helluntaiseurakuntaan
    lähtö klo 10, tilaisuus klo 12, Taisto Toivola
  • 18:00 Käsi kädessä -ilta
  • 18:00 K10 -ilta (10-12 -vuotiaille)

Pe, 26.10.2018

  • 19:00 FLOW (13-15 -vuotiaille)

La, 27.10.2018

  • Suhteellisen hyvää - parisuhdeleiri Hotelli Linnasmäessä (27. - 28.10.)
    Hinta 190€/120€ majoituksesta riippuen.
    Lisätiedot ja ilmoittautuminen 15.10. mennessä www.turunhelluntaisrk.fi/avioliittoleiri
  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 28.10.2018

  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu lapsille
    Jesse Hokkanen, Janne Honkasalo
    Musiikki: Pirjo Tahvanainen, Maarit Laitinen ja Ritva-Kaisa Poutanen
  • 15:00 Därvazeje aseman
  • 16:00 International Friendship group

Ti, 30.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 12:00 Hyvän mielen lounas

Ke, 31.10.2018

To, 1.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 16:00 Kristittynä kampuksella - koulutus

Pe, 2.11.2018

  • 18:00 K7 -ilta (7-9 -vuotiaille)
  • 19:00 Lähemmäs nuorten tapahtuma

La, 3.11.2018

  • Pyhäinpäivä
  • 15:00 Lähemmäs nuorten tapahtuma

Su, 4.11.2018

  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Ehtoollisjumalanpalvelus, SUN-juttu lapsille
    Pekka Havupalo, Jari Nuutinen
    Musiikki: Silta-kuoro
    Kahvitarjoilu lapsi- ja perhetyön hyväksi

Ti, 6.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 18:00 WillaSukka-kerho

    Neulahuovutusta pieniin käsitöihin; Outi Anttikoski
    Ota oma käsityö ja villasukat tai sisäkengät mukaan
    Tervetuloa mukaan tekemään käsitöitä mukavassa seurassa!

Ke, 7.11.2018

  • 12:00 Eläköön iltapäivä senioreille
    Tampereen Helluntaiseurakunnan seniorien vierailu
    Jarmo Makkonen ja Tampereen seniorien kuoro
  • 19:00 Rukousilta
    Jesse Hokkanen

To, 8.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 18:00 K10 -ilta (10-12 -vuotiaille)

Pe, 9.11.2018

  • 19:00 FLOW (13-15 -vuotiaille)

La, 10.11.2018

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 11.11.2018

  • Isänpäivä
  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Isänpäivän jumalanpalvelus, SUN-juttu lapsille
    Rukouspäivä euroopan puolesta
    Pekka Havupalo
    Musiikki: Juha ja Albena Lehtiö
  • 15:00 Därvazeje aseman
  • 16:00 International Friendship group

Ti, 13.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Ke, 14.11.2018

  • 19:00 Turku rukoilee -ilta Tuomiokirkossa
    Anna-Liisa ja Pekka Heikkilä, Saara ja Juhana Markkula
    Focus Houseband

To, 15.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Pe, 16.11.2018

  • Miniraamattukoulu “Näkymätön todellisuus” (16. - 17.11.)
    Teologian tohtori Jouko Ruohomäki ja Harri Heikkanen
    Luennot pe klo 18-21 ja la klo 10-17
  • 18:00 K7 -ilta (7-9 -vuotiaille)

La, 17.11.2018

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 18.11.2018

  • 10:00 Lähetysmyyjäiset ja kahvio
  • 11:00 Jumalanpalvelus, LähetysSunjuttu lapsille
    Kai Partti Avainmediasta, Kristiina Raassina
    Musiikki: Antti Hirviniemi & Kylän väkeä
    Rahalahja lähetystyölle
  • 15:00 Därvazeje aseman
  • 16:00 Runosmäen kohtaamispaikka
    Runosmäen nuorisotalo

Ti, 20.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Ke, 21.11.2018

  • 19:00 Rukousilta ja ehtoollinen
    Arto Kemlin
    Musiikki: Antti Hirviniemi

To, 22.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 12:00 Eläköön iltapäivä senioreille
  • 18:00 K10 -ilta (10-12 -vuotiaille)

Pe, 23.11.2018

  • 19:00 FLOW (13-15 -vuotiaille)

La, 24.11.2018

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 25.11.2018

  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus
    VALO-kuoro 10 v.
    Keittolounas lapsi- ja perhetyön hyväksi
  • 15:00 Därvazeje aseman
  • 16:00 International Friendship group

Ti, 27.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 12:00 Hyvän mielen lounas vähävaraisille

Ke, 28.11.2018

  • 09:30 Joulun tähti -koululaiskonsertti, Pekka Laukkarinen trio
  • 12:00 Joulun tähti -koululaiskonsertti, Pekka Laukkarinen trio
  • 18:00 Joulun tähti - perhekonsertti, Pekka Laukkarinen trio

To, 29.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 18:00 Käsi kädessä -ilta

Pe, 30.11.2018

  • 18:00 K7 -ilta (7-9 -vuotiaille)

La, 1.12.2018

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 2.12.2018

  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Pienryhmätila 2
  • 10:00 Lähetysmyyjäiset ja kahvio
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Ehtoollisjumalanpalvelus, SUN-juttu lapsille
    Pekka Havupalo, Antti Hirviniemi
    Musiikki: Silta-kuoro

Ti, 4.12.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 18:00 WillaSukka-kerho
    Jännittävän yllätyksellisiä Mariannen polkuja lähetyskentillä; artesaani, tekstiilisuunnittelija, lähetystyöntekijä Marianne Järvinen
    Ota oma käsityö ja villasukat tai sisäkengät mukaan
    Tervetuloa mukaan tekemään käsitöitä mukavassa seurassa!

Ke, 5.12.2018

  • 18:00 Kansainvälisen vapaaehtoispäivän juhla vapaaehtoisille

To, 6.12.2018

  • Itsenäisyyspäivä
  • 13:00 Toivon tori - työttömien itsenäisyyspäiväjuhla

Pe, 7.12.2018

La, 8.12.2018

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 9.12.2018

  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 15:00 Därvazeje aseman
  • 15:00 International Friendship group
  • 16:00 You are the Joy – Joulugospelia
    Kahvi- ja joulutorttutarjoilu lapsi- ja perhetyön hyväksi

Ti, 11.12.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Ke, 12.12.2018

  • 19:00 Rukousilta

To, 13.12.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 18:00 Käsi kädessä -joulujuhla

Pe, 14.12.2018

  • 18:00 Jouluinen K7 & K10 -ilta

La, 15.12.2018

  • 18:00 Suunta FIESTA

Su, 16.12.2018

  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus
    Antti Hirviniemi, Sanna Kankaanpää
    Laulamme joululauluja, Sirkku Kemppainen, Jukka-Pekka Kuokkanen
  • 15:00 Därvazeje aseman
  • 16:00 Tenorissimon joulukonsertti
    Kahvi- ja joulutorttutarjoilu