Ohjelma

Su, 23.2.2020

  • 10:00 Raamattuluokka
    Efesolaiskirje
    Jouko Ruohomäki
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu
    Ville Anttila, Vesa Liuska
    Musiikki: Päivi Kuusela
  • 16:00 Service in English
    Englanninkielinen jumalanpalvelus

Ti, 25.2.2020

  • 08:30 Rukousaamu
  • 12:00 Hyvän mielen lounas

Ke, 26.2.2020

  • 18:30 Turku rukoilee -ilta
    Uudistuva seurakunta - Rukouksen aalto
    Jopi Pietiläinen, Ville Anttila
    Musiikki: Juha ja Albena Lehtiö

To, 27.2.2020

  • 08:30 Rukousaamu
  • 12:00 Eläköön iltapäivän konsertti
    Laulu Reijo Ikonen, säestys Pauli Haakana
  • 18:00 Käsi kädessä -ilta
  • 18:00 K10-ilta (10-12 -vuotiaille)

Pe, 28.2.2020

La, 29.2.2020

  • 19:00 SUUNTA

Su, 1.3.2020

  • 10:00 Raamattuluokka
    Efesolaiskirje
    Jouko Ruohomäki
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Ehtoollisjumalanpalvelus, SUN-juttu
    Pekka Havupalo, Arto Kemlin, Valo-kuoro

Ma, 2.3.2020

  • 18:00 Israel rukous

Ti, 3.3.2020

  • 08:30 Rukousaamu
  • 18:00 WillaSukka

Ke, 4.3.2020

  • 18:30 Rukousilta

To, 5.3.2020

  • 08:30 Rukousaamu

Pe, 6.3.2020

  • 18:00 K7 -ilta (7-9 -vuotiaat)

La, 7.3.2020

  • 19:00 SUUNTA

Su, 8.3.2020

  • 10:00 Raamattuluokka
    Efesolaiskirje
    Jouko Ruohomäki
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Musiikkijumalanpalvelus, SUN-juttu
    Antti Hirviniemi
    Musiikki: Silta-kuoro
  • 16:00 Service in English
    Englanninkielinen jumalanpalvelus
  • 16:00 Naistenpäivän hyvinvointitapahtuma
    Kauneutta, kohtaamisia ja kakkuja. Liput 12€/15€ (ennakko/ovelta)
    Järj.Teatteri Puro

Ti, 10.3.2020

  • 08:30 Rukousaamu

Ke, 11.3.2020

  • 18:30 Rukousilta

To, 12.3.2020

  • 08:30 Rukousaamu
  • 12:00 Eläköön iltapäivän musiikkijumalanpalvelus
    Laulu Jaana Pöllänen, säestys Ville Uusitalo
  • 18:00 K10-ilta (10-12 -vuotiaille)
  • 18:00 Israel-ilta

Pe, 13.3.2020

  • Talvileiri Himoksella (13. - 15.3.)
    Lisätiedot ja ilmoittautuminen (28.2. mennessä): www.turunhelluntaisrk.fi/nuorisotyo
  • Kairos -kurssi englanniksi (13. - 15.3.)
  • 18:30 Bible discussion group

La, 14.3.2020

  • 11:00 Teatteripaja
    11 - 15
    (improvisaatio, näytteleminen)
    Marjo Koskinen ja Merja Issa ilmoittautuminen 9.3. mennessä merja.issa[at]gmail[dot]com

Su, 15.3.2020

  • 10:00 Lähetysmyyjäiset ja kahvio
  • 10:00 Raamattuluokka
    Efesolaiskirje
    Jouko Ruohomäki
    Mikonkatu 2
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu
    Miia Ylitalo, Kristiina Raassina
    Musiikki: Choice
  • 17:00 Exitin konsertti
    Liput 15€ www.lippu.fi, kirjakaupasta sekä jumalanpalvelusten yhteydessä

Ti, 17.3.2020

  • 08:30 Rukousaamu

Ke, 18.3.2020

  • 18:30 Rukousilta ja ehtoollinen

To, 19.3.2020

  • 08:30 Rukousaamu

Pe, 20.3.2020

  • 18:00 K7 -ilta (7-9 -vuotiaat)

La, 21.3.2020

  • 19:00 SUUNTA

Su, 22.3.2020

  • 10:00 Raamattuluokka
    Efesolaiskirje
    Jouko Ruohomäki
  • 10:00 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu
    Musiikki: Soittokunta
    Käsi kädessä kahvitus
  • 16:00 Service in English
    Englanninkielinen jumalanpalvelus

Ti, 24.3.2020

  • 08:30 Rukousaamu

Ke, 25.3.2020

  • 18:30 Rukousilta
    Kristiina ja Arto Raassina
    Musiikki: Choice

To, 26.3.2020

  • 08:30 Rukousaamu
  • 12:00 Eläköön iltapäivä senioreille
    Musiikkijumalanpalvelus: Helmenkalastajat
  • 18:00 Käsi kädessä -ilta
  • 18:00 Turku rukoilee -ilta Hopeseurakunnassa
    Uudistuva seurakunta - Lähetettynä
    Pekka Havupalo
  • 18:00 K10-ilta (10-12 -vuotiaille)

Pe, 27.3.2020

  • Tellus -lähetyskonferenssi Seinäjoella (27. - 29.3.)
  • 18:30 Bible discussion group
  • 19:00 FLOW (13-15-vuotiaille)

La, 28.3.2020

  • 19:00 SUUNTA

Su, 29.3.2020

  • 10:00 Raamattuluokka
    Efesolaiskirje
    Jouko Ruohomäki
  • 10:00 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu
    Petri Viinikkala, Teuvo Vehniäinen
    Helsingin Saalem-kuoro
    Kahvitus Jippii VALO-kuoron hyväksi

Ti, 31.3.2020

  • 08:30 Rukousaamu
  • 12:00 Hyvän mielen lounas

Ke, 1.4.2020

  • 18:30 Rukousilta

To, 2.4.2020

  • 08:30 Rukousaamu

Pe, 3.4.2020

  • 18:00 K7 -ilta (7-9 -vuotiaat)

La, 4.4.2020

  • 12:00 Tule ystäväksi - perhekonsertti
    Jukka Salminen
  • 14:00 10-synttärit 2010 -syntyneille ja heidän vanhemmilleen / isovanhemmilleen
    Mukana Jukka Salminen
    Ilmoittautuminen viim. 1.4. arto.kemlin[at]turunhelluntaisrk[dot]fi
  • 19:00 SUUNTA

Su, 5.4.2020

  • 10:00 Raamattuluokka
    Efesolaiskirje
    Jouko Ruohomäki
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu
    Musiikki: Silta-kuoro
    Kahvitus lapsi- ja perhetyön hyväksi

Ma, 6.4.2020

  • 18:00 Israel-rukous

Ti, 7.4.2020

  • 08:30 Rukousaamu
  • 18:00 WillaSukka

Ke, 8.4.2020

  • 18:30 Kohti kolmatta aamua I
    Ilkka Puhakka

To, 9.4.2020

  • 08:30 Rukousaamu
  • 12:00 Kiirastorstain eläköön iltapäivä senioreille
  • 18:30 Kohti kolmatta aamua II
    Ilkka Puhakka

Pe, 10.4.2020

  • Pitkäperjantai
  • 11:00 Kohti kolmatta aamua III ja ehtoollinen
    Ilkka Puhakka

Su, 12.4.2020

  • Pääsiäispäivä
  • 11:00 Pääsiäispäivän jumalanpalvelus “Kolmas aamu”, SUN-juttu
    Ilkka Puhakka

Ma, 13.4.2020

  • 2. pääsiäispäivä

Ti, 14.4.2020

  • 08:30 Rukousaamu

Ke, 15.4.2020

  • 18:30 Rukousilta ja ehtoollinen
    Pekka Havupalo, Kari Rantala

To, 16.4.2020

  • 08:30 Rukousaamu

Pe, 17.4.2020

  • 18:00 K7 -ilta (7-9 -vuotiaat)

La, 18.4.2020

  • 11:00 Monologipaja (Teatteri Puro) Miikka-Petteri Heikkilä
  • 19:00 SUUNTA

Su, 19.4.2020

  • 10:00 Lähetysmyyjäiset ja kahvio
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu
    George Saad, Pounusaari
  • 17:00 Miesten ilta
    Mukana Heikki Uusikylä

Ti, 21.4.2020

  • 08:30 Rukousaamu

Ke, 22.4.2020

  • 06:30 Eläköön iltapäivän seurakuntavierailu Jyväskylään
    Lähtö Turusta 6.30, paluu n. 18.30. Hinta 30€. Ilmoitt..15.4. mennessä teuvo.vehniainen[at]gmail[dot]com taip. 040-590 1599
  • 18:30 Rukousilta
    Kristiina ja Arto Raassina
    Musiikki: Choice

To, 23.4.2020

  • 08:30 Rukousaamu
  • 12:00 Eläköön iltapäivä senioreille
  • 18:00 K10-ilta (10-12 -vuotiaille)
  • 18:30 Israel-ilta
    Kertomuksia elämästä Israelissa ja Jad Hashmonassa, Tsuriel ja Anne Bar David